Cradle of Hope

Český překlad: Kolébka naděje
Pořadí v seriálu: 104 (1. série, 4. díl)
Premiéra v USA: 25. září 1995
Premiéra v ČR: 1996

Scénář: Terence Winter
Režie: Michael Levine

Hrají:

Lucy Lawless (Xena), Renee O'Connor (Gabriela), Mary Elizabeth McGlynn (Pandora), Edward Newborn (Gregor), Simon Prast (Nemos), Christine Bartlett (Philana), Tony Bishop (Weasel), Lathan Gains (Castor), Alan De Malmanche (stařec)

Synopse:

Xena a Gabriela musí působit v utajení, když chtějí zachránit novorozeně, na nějž byla vypsána odměna. Podle proroctví se totiž jednoho dne má stát nástupcem mocného krále.

Hlášky:

Gabriela: Dobré ráno. Spala jsi dobře?
Xena: Tvrdě jak kámen. Co ty?
Gabriela: Na kamenech. Snažila jsem se najít alespoň jedno místo, na kterém by nebyl hrbol.

Gabriela: (ke Xeně) Víš, že je na nás vypsaná odměna? Prý je to přes tisíc dinárů. Mám chuť se sama udat.

Gabriela: To všechno se stalo díky osudu? Nebo je to jen náhoda?
Xena: Podle mě se to stalo kvůli tomu, že jsi spala na kamenech.

Disclaimer:

Žádné děti nebyly zraněny během natáčení této epizody. (toto je vůbec první disclaimer ve Xeně)

Detaily:

  • Je zvláštní, že Nemos nepoznal Xenu v přestrojení. Zdá se, že tyto slavnosti probíhají pravidelně, takže by své poddané mohl znát. Navíc se s Xenou již setkal, když byla u krále Gregora, takže ji mohl ve své komnatě poznat podle hlasu.

Zajímavosti:

  • Produkční číslo epizody je 76906, číslo ve scénáři je 104. Epizoda byla natáčena v červenci 1995.
  • Chakram v akci: 2x – poprvé usekl lano, na kterém visela Pandora. Podruhé zabil vojáka, který na Pandoru zaútočil.
  • V této epizodě Xena poprvé použila svůj "ohnivý dech". Během natáčení se pokaždé několikrát trik s ohněm vyzkoušel, než ho natočila Lucy Lawless. Ale jednou byl obsah alkoholu moc vysoký a oheň tak popálil tvář kaskadéra, který trik předváděl. Byl sice v pořádku, ale Lucy si raději od té doby dávala pozor, co dělá. Před tímto trikem vždy vypila mléko, které jí udělalo ochranný povlak v ústech i žaludku, a riziko podráždění se tak minimalizovalo.
  • Novorozenec Gabriel byl zachráněn princeznou bojovnicí, stejně jako byl malý Mojžíš zachráněn egyptskou princeznou. Obě děti byly vychovávány jako princové, ačkoliv Mojžíš poté opustil svoji adoptivní rodinu, aby tak dovedl svůj lid ke svobodě. V seriálu Xena museli Židé čekat až do druhé série, konkrétně epizody "The Giant Killer", aby získali svoji svobodu.
  • Spojitost s řeckou mytologií: Pandora byla první žena, která dostala od bohů skříňku, ve které byly uvězněné všechny strasti světa. Pandora byla zvědavá a skříňku otevřela, všechny nemoci se dostaly ven a uvnitř zůstala jenom naděje.
  • Lucy Lawless se při natáčení bavila: "Byla to ohromná legrace. Taková první taškařice, která mě připravila na pozdější epizody stylu "Warrior...Princess" a "Warrior...Princess...Tramp". Líbí se mi všechno to pobíhání okolo hraní několika postav. Režisér Michael Levine každopádně odvedl skvělou práci, aniž by byl nějak agresivní.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika