Mortal Beloved

Český překlad: Smrtelně milována
Pořadí v seriálu: 116 (1. série, 16. díl)
Premiéra v USA: 12. února 1996
Premiéra v ČR: 1997

Scénář: R. J. Stewart
Režie: Garth Maxwell

Hrají:

Lucy Lawless (Xena), Renee O'Connor (Gabriela), Bobby Hosea (Marcus), Paul Willis (Atyminius), Erik Thomson (Hádes), Michael Hurst (Cháron), Chris Graham (Toxeus), John Palmer (pocestný), Michelle Armstrong (mladá žena), Geoff Clendon (otec nevěsty), Chantelle Brownlee (nevěsta)

Synopse:

Xenu požádá její mrtvá láska Marcus, aby mu pomohla zachránit duše dobrých lidí. Aby vše napravila, musí princezna bojovnice projít do podsvětí. Tam zjistí, že někdo ukradl Hádovu přilbu neviditelnosti, která mu pomáhá vládnout podsvětí – a právě díky tomu je všechno naruby. Atyminius, který helmu ukradl, je jeden z nejzkaženějších lidí, který kdy zemřel – a navíc chce ovládnout podsvětí.

Hlášky:

Cháron: (ke Xeně) Všechno je tu naruby. Šílenci jsou na Elysejských polích, ti hodní jsou v Tartaru, a teď tu dokonce máme i turisty!

Toxeus: Tak jsi nakonec skončila s těmi špatnými, Xeno. Musí být těžké odčinit několika dobrými skutky všechno to zlo předtím. Řekni, kdo měl to potěšení tě zabít?
Xena: Nikdo. Spadla jsem z koně a zlomila si vaz.

Atyminius: Ty asi nebudeš vdávat, viď?
Gabriela: Kdo jsi?
Atyminius: Ne, to by asi bylo moc štěstí najednou. Ale pro začátek to bude stačit.

Disclaimer:

Žádné harpyje nebyly zraněny ani neskončily v ohnivém hrobu během natáčení této epizody.

Detaily:

  • Cháron si Xeně stěžuje, že lidé od něj očekávají převoz přes řeku zdarma. Naráží tak na Herkula, který mu několikrát za převoz nezaplatil. V epizodě 2x08 The Other Side seriálu Hercules: The Legendary Journeys mu však zanechal živé prase, z čehož Cháron zrovna velkou radost neměl.
  • Marcus se nám představil v epizodě 1x05 The Path Not Taken, kde na konci zemřel. Mortal Beloved je jeho druhá a zároveň poslední epizoda, ve které se objevil.
  • Válečník Toxeus je nám známý z epizody 1x09 Death In Chains, kde zemřel rukou Xeny. Jeho představitel Chris Graham se objevil ještě v epizodě 2x02 Remember Nothing.

Zajímavosti:

  • Produkční číslo epizody je 76919, číslo ve scénáři je 115. Epizoda byla natáčena v listopadu 1995.
  • Xena v tomto díle svůj chakram ani jednou nepoužila.
  • „Nová“ Xena se sice snaží zbavit svého starého já, nicméně i ona má v počtu zabití slušné skóre. V této epizodě zabila dvě harpyje, když je upálila zaživa, Atyminia, kterého probodla svým mečem, a Marca, kterého zabila dýkou. Xena má tak k epizodě Mortal Beloved na svém účtu 28 mrtvých bytostí.
  • V roli Chárona neexceluje nikdo jiný než samotný Michael Hurst, představitel Herkulova parťáka Iolaa. Michael tak ukázal další z mnoha svých hereckých tváří.
  • Lucy Lawless opět přidala historku z natáčení: „Atyminia hrál velmi milý gentleman jménem Paul Willis, který se v roli choval strašně podivně – takové výrazy byste čekali u pedofila, ale ve skutečnosti to byl vážně milý člověk. Atyminius byla postava vyšitá z mých nejhorších nočních můr… Opět se objevil Bobby Hosea (Marcus), se kterým jsem znovu spolupracovala. A konečně jsem se zbavila toho mizerného korzetu (když Xena vstoupila do podsvětí bez své zbroje), což bylo příjemné.“

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika