King Con

Český překlad: Královský podvod
Pořadí v seriálu: 315 (3. série, 15. díl)
Premiéra v USA: 23. února 1998
Premiéra v ČR: 6. prosince 1998

Scénář: Chris Manheim
Režie: Janet Greek

Hrají:

Lucy Lawless (Xena), Renee O'Connor (Gabriela), Ted Raimi (Joxer), Patrick Fabian (Rafe), Cameron Rhodes (Eldon), Justin Curry (Leo), Stig Eldred (Titus), Robert McMullen (krupiér), Bill Florian (strážný), Chris Sherwood (strážný), Vikki Cottingham (číšnice)

Synopse:

Když Joxer vyhraje v místním kasinu, je téměř umlácen k smrti synem majitele herny. Xena se spojí s Rafem a Eldonem, dvěma podvodníky, kteří před přepadením stačili Joxera obrat jak o peníze, tak o jeho meč. Sama také rozhodne, že majitele kasina nezabije, ale pomalu jeho pochybné podnikání zničí. Rafe však mezitím stačí uzavřít o Xenu sázku.

Hlášky:

Gabriela: (k Joxerovi v bezvědomí) Xena a já o tebe máme starost. Já vím… že se to těžce říká. Jsi pro nás jako rodina. Tak nás neopouštěj, ano?

Gabriela: Musíš uznat, že je chytrý. Je vtipný. Je šikovný.
Xena: Arogantní a sobecký a…
Gabriela: Typický zlobivý chlapec. Přesně tvůj typ.

Rafe: Oprav mě, jestli se mýlím, ale mám pocit, že mě nemáš moc ráda.
Xena: To není pravda. Nemám tě vůbec ráda.

Disclaimer:

Žádní podvodníci nebyli podvedeni během natáčení této epizody.

Detaily:

  • Xena odchází od ležícího Joxera, aby mu přinesla deku a přikryla ho. My zatím můžeme vidět, že Rafe ho sám o sebe přikrývá dekou, kterou našel kousek od sebe. Proč tedy Xena odcházela, když měla tuto přikrývku přímo před sebou?
  • Při hraní kostek Xena pronese větu: "Šťastných devět, potřebuji nové sandály." – podobnou větu prohlásila Meg v epizodě 3x09 Warrior…Priestess…Tramp ("Ať je to sedmička, kněžka potřebuje nové sandály."). Že by Xena od Meg opisovala? Nebo spíš scénáristé?

Zajímavosti:

  • Produkční číslo epizody je V0401, číslo ve scénáři je 312. Epizoda byla natáčena v listopadu a prosinci 1997.
  • Renee O'Connor měla v této epizodě doopravdy vymknutý kotník. Stalo se tak při nehodě během natáčení dílu 3x13 One Against An Army, kdy na ni spadl kaskadér.
  • Epizoda King Con je sama o sobě pocta filmu The Sting (Podraz) z roku 1973.
  • Mnohým fanouškům připadalo, že zmlácení Joxera tímto brutální způsobem bylo trochu moc. Chris Manheim, scénáristka tohoto dílu, se vyjádřila následovně: "Když jsem sledovala denní práce, překvapilo mě, jak byla tato scéna drsná. Musíte si ale uvědomit, že Xena díky tomu nemohla říct jen "K čertu s tímhle městem, nezajímá mě, jestli hrají hazard nebo ne," a jen tak odejít. Proto jeho brutální zmlácení bylo logické odůvodnění toho, aby Xena začala věci řešit. Účel světí prostředky."
  • Především fanynky vztahu Xeny a Gabriely si dělají legraci, že Rafe je po dlouhé době Xenino krátkodobé heterosexuální poblouznění. Je to vlastně pravda, protože Xena naposledy políbila muže v epizodě 2x18 Ulysses, kterým nebyl nikdo jiný než Odysseus.
  • Je tu určitá podobnost mezi epizodou King Con a filmem "Monty Python and the Holy Grail" (Monty Python a Svatý Grál). Když se Joxer vzbudí a prohlásí, že si to půjde vyřídit s Leem a Titem, Gabriela mu odvětí: "Co s nimi uděláš, pokrvácíš je?" V Monty Pythonovi probíhá souboj mezi Artušem a Černým rytířem. Artuš rytířovi pomalu usekává končetiny, až mu zbyde jen jedna noha a žádné ruce – i přesto ale o sobě tvrdí, že je neporazitelný. Artuš jen zareaguje: "Co uděláš? Pokrvácíš mě?"
  • Cameron Rhodes, představitel Eldona, si zahrál již v epizodě 1x13 Beware Greeks Bearing Gifts Paridova bratra Deiphoba.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika