Vanishing Act

Český překlad: Kouzelníkův trik
Pořadí v seriálu: 320 (3. série, 20. díl)
Premiéra v USA: 27. dubna 1998
Premiéra v ČR: 7. března 1999

Scénář: Terrence Winter
Režie: Andrew Merrifield

Hrají:

Lucy Lawless (Xena), Renee O'Connor (Gabriela), Bruce Campbell (Autolykus), John Brazier (Tarsus), John O'Leary (Adar), Ian Harrop (správce přístavu), Adrian Keeling (skylosianský generál), Cherie Bray-Taylor (Thea)

Synopse:

Xena a Gabriela se spojí s Autolykem, aby získali zpět ukradenou sochu, která je symbolem míru mezi dvěma vesnicemi. Autolykus musí napravit svoji reputaci krále zlodějů, a tak se Xena i Gabriela musí přizpůsobit jeho plánu.

Hlášky:

Autolykus: (ke Xeně) Co jsem to pro tebe nedávno udělal? Vlastně nic… kromě toho, že jsem ti dovolil žít v mém těle, zatímco jsem riskoval svůj život, aby ukradl tvoji hezky tvarovanou mrtvolu, zatímco jsem 24 hodin denně snášel Gabrielin řev a pláč, jak moc jí Xena chybí.
Xena: Už jsi skončil?
Autolykus: Možná. Zabralo to?
Xena: Zabralo.

Ezra/Xena: (k maskované Gabriele) Myopie, už jsem o tobě slyšela. Ale říkali mi, že dobře vypadáš.

Gabriela: (pozoruje radující se vesničany) Tohle za tu všechnu práci stojí.
Autolykus: Ano, polonazí lidé kteří křičí po celém náměstí... chápu tě.

Disclaimer:

Během posledních natáčecích dnů této epizody, bylo Autolykovo potápěčské vybavení vystaveno v Athénském institutu potápění, aby sloužilo ke vzdělání a pobavení budoucích generací.

Detaily:

  • Na začátku epizody Gabriela putuje krajinou, což jsou záběry ze starších sérií. Lze si tak všimnout, že Gabriela má jinou barvu vlasů, má je delší a její blůza je také odlišná – její vzhled by seděl na některý z dílů v první půlce 2. série. Navíc má na rameni chlupatou tašku, kterou v té době nosila. Když Gabriela dorazí do vesnice, taška vypadá úplně jinak – trochu jako sedlová brašna, kterou u sebe občas mívá Argo.
  • Socha Paxe mění svoji velikost, rozdíl je vidět před krádeží a po krádeži.
  • V průběhu epizody je prý v jedné scéně vidět snubní prstýnek Lucy Lawless, která si ho zapomněla sundat.
  • Autolykus se zmiňuje o tom, že mu Xena ovládala tělo. Je to narážka na epizodu 2x13 The Quest.
  • Když Autolykus vyleze na molo, můžeme vidět, že jeho potápěčský oblek má nespočet děr. Sami tvůrci si z toho dělají legraci v disclaimeru.
  • V závěrečném souboji lze vidět, že zloduchům mizejí jejich hučky. Když na Gabrielu přiběhnou dva muži, oba je praští holí. Muži nalevo hučka spadne z hlavy, ale v dalších záběrech (kdy pod náporem Gabrieliny hole spadne na zem) ji má znovu na sobě. Totéž se přihodí Xeně – po vyslovení věty "Pohrajte si se mnou," má proti sobě dva muže, ale ten vpravo na sobě nemá žádnou hučku. Když je záběr oba muže zpoza Xeny, na hlavě ji má – to ale Xenu neodradí od kopu do jeho obličeje.

Zajímavosti:

  • Produkční číslo epizody je V0421, číslo ve scénáři je 317. Epizoda byla natáčena v únoru 1998.
  • Tuto epizodu považuje mnoho herců i tvůrců za jednu z nejhorších epizod Xeny vůbec. Lucy Lawless měla po několika letech možnost shlédnout kousek tohoto dílu během oficiálního setkání herců a fanoušků seriálu Xena. Lucy schovala tvář do dlaní a smála se: "Já se tak stydím!"
  • Lucy Lawless použila další z mnoha svých akcentů pro postavu Ezry – tentokrát se nechala inspirovat newyorkským akcentem, kterým mluvila Fran Drescher v seriálu Chůva k pohledání (The Nanny).
  • Jméno Myopie, za kterou se Gabriela vydává, doslovně znamená "krátkozrakost". Xena v tomto dílu používá pseudonym Ezra, což je jméno kněze, který vedl 5 000 Židů zpět do Jeruzaléma poté, co byli vyhnáni z Babylonu.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika