Claire Stansfield

claire stansfield
  • Jméno: Claire Stansfield
  • Narozena: 27. srpna 1964
  • Rodinný stav: vdaná, manžel John (od července 2004)
  • Rodina: nevlastní bratr a sestra
  • Původ: Londýn, Velká Británie
  • Bydliště: Los Angeles, USA
  • Výška: 6' 1" (1,85 m)
  • Děti: syn Lucky (červenec 2006)
  • Zájmy: cestování, jóga, rodina, vlastní oděvní společnost

Claire Stansfield se narodila 27. srpna 1964 (někdy také bývá uváděn rok 1967) v Londýně, v Anglii. Její otec je Angličan a matka Němka, přesto se ona sama považuje za Kanaďanku, protože vyrůstala v Torontu. Díky své výšce nad 180 cm už jako teenager začínala jako modelka a pracovala také v reklamě. Má ráda cestování a zejména Austrálii, mluví také německy a v Kolíně nad Rýnem má babičku, podle které pojmenovala svou společnost Kai Production.

V 80. letech chodila dva roky na londýnskou Central School of Drama a tehdy se také zapletla do románku se Simonem Le Bonem ze skupiny Duran Duran. Poté zkusila štěstí v Hollywoodu. Její otec, který se znovu oženil, spravuje web iFuse a její matka ji často doprovázela na natáčení. Svou rozvětvenou rodinu velice miluje. Kromě toho má již několik let psa Dina z losangelského Pet Orphans. Asi jako většina žen ráda nakupuje boty a kabelky a dívá se na televizi. Preferuje produkci HBO a jejími oblíbenými filmy jsou Blade Runner, Lost Highway, Mlčení jehňátek, Diva, Leon, Lola běží o život a Brutální Nikita. Její přátelé oceňují, že ráda po večírcích zůstává i na úklid další den, ale aby toho nebylo málo, tak je také neuvěřitelně živá a málokdy si dává pozor na svou pusu. Nevěřte jí, když prohlašuje, že jejím životabudičem je vodka, ale pravdou je, že si oblíbila comicsovou Elektru a z herců George Clooneyho a Davida Bowieho.

Několik let měla svou oficiální stránku, ale tu uzavřela v době, kdy si dala velkou pauzu od účasti na Xena konvencích. Z dnešního pohledu je bohužel velice smutné, že se její role Alti v Xeně nestala přelomovým mezníkem, ale pouhým vrcholem, který její filmovou a televizní kariéru ukončil.

Hrát začala v polovině 80. let v epizodě seriálu Hot Shots, dlouho se ale uvádělo, že její debut byl až ve dvou epizodách 2. série Městečka Twin Peaks. Jisté je, že začátkem 90. let její hvězda začala stoupat po drobných, ale jistých krůčcích. První velkou příležitostí byla role v epizodě comicsového seriálu The Flash, tehdy se také dostala v menší úloze do renomovaného filmu The Doors. Dále si zahrála ve filmu Tikot s Billem Pullmanem a jedné epizodě Deníků červených střevíčků, což jí později pomohlo k druhé nejkultovnější roli její kariéry – k Jerseyském ďáblu z první série Akt X.

V těchto ranných letech natočila hodně akčních filmů, namátkou dva s Lorenzo Lamasem (Muž s mečem a jeho volné pokračování Gladiátor Cop), nebo s Wesley Snipesem (Zóna úniku). Dostala se také do produkce s Bradem Pittem (Favorit), bohužel ale štěstí se jí začalo vyhýbat spolu s rolemi ve filmech jako Požírač mozků (s Lancem Henriksem, se kterým tehdy také prožila románek) a Smrtelné vize (kde došlo i na jednu obnaženou scénu). Posledním takovým filmem byl Odstřelovač (s Dolphem Lundgrenem).

Poměrně zajímavou kapitolou se stalo její hostování v nejrůznější sitcomech jako Fraiser (v 1. a v 9. sérii), Cybill (Shepherd) nebo Two of a Kind (sestry Olsenovy). Tady, stejně jako ve většině svých akčních a jiných žánrových filmech, hrála většinou modelky nebo sexy ženy, které často stály na obou stranách dobra i zla. Vlastně takřka nic nenaznačovalo tomu, že by se měla nejvíce prosadit právě rolí, která se tolik vymykala jejímu typu a odpovídala jen dvěma extrémům (Flashovi a Aktům X).

claire stansfield

Jak k tomu došlo? Dostala se do užšího výběru na roli Morrigan v 5. sérii seriálu Herkules, ale tvůrci si představovali na roli mnohoznačné Irky a nové Herkulovy lásky někoho mnohem menšího. Naštěstí se hned vedle připravovala 4. série Xeny a v ní zbývalo obsadit roli zlé šamanky severních Amazonek pro úvodní dvojdíl (4x01 a 4x02 Adventures in the Sin Trade I a II). Tehdy Claire uspěla a její role se stala nejvýraznější protivnicí Xeny v druhé polovině seriálu. Její Alti se ještě 4x vrátila a zůstala Xeně největší hrozbou až do jejích posledních dnů. Altiina dobrodružství byla vždy výjimečná a nádherně výpravná. Nejprve se setkala s Xenou v její temné minulosti a vrátila se v době, kdy Xena hledala Gabrielu v Zemi mrtvých amazonek. Její další kroky vedly do Indie (4x15 Between the Lines), kde vládla Altiina zlá karma z budoucnosti. Dalším tématem bylo utlačování nové generace severních Amazonek a hra o život Xenina nenarozeného dítěte (5x5 Them Bones, Them Bones). Jejím předposledním dílem byla ryze současná Alti v 21. století a její moderní verze Alexis Los Alamos (6x16 Send in the Clones). A na závěr to nejlepší: Alti se nám předvedla v alternativním vesmíru jako římská kněžka, která usiluje o vládu nad celým světem skrze impérium, kterému až do posledních dnů vládnou Caesar a Xena, kteří ale netuší, že je Alti oba zničí, bez ohledu na následky (6x18 When Fates Collide).

Tyto díly s Alti se vysílaly v Americe v letech 1998-2001 a až do roku 2003 se Claire věnovala svým fanouškům a jezdila na mnohá setkání s nimi. Chtěla se věnovat vlastním filmům, chtěla režírovat a spojila se s dalšími celebritami z kultovních seriálů. Nakonec natočila jeden krátký film, dvě fanouškovské epizody Xeny (kde využila oficiálních panenek k seriálu) a několik hudebních video klipů, reklam a nerealizovaných projektů. Spojila se zejména s Claudií Christian a s Alexandrou Tydings. Poté založila firmu na oblečení C & C California, vdala se a porodila potomka. Ještě jednou hostovala na Xena conu v roce 2007 a nyní si užívá svůj soukromý život.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika