Danielle Cormack

danielle cormack
  • Jméno: Danielle Cormack
  • Narozena: 26. prosince 1970
  • Rodinný stav: přítel Hayden Anderson
  • Původ: Nový Zéland
  • Bydliště: Nový Zéland
  • Výška: 5' 6" (1,68 m)
  • Děti: syn Ethan
  • Zvukové promo: download zde

Danielle Cormack je jedna z hlavních představitelek novozélandského filmu. Kariéru začala jako televizní herečka, nicméně se postupně propracovala i na filmová plátna. Za úplný začátek její kariéry se dají považovat role v tzv. soap operách. Úplně poprvé se v televizi objevila v soap opeře "Gloss" v roce 1992, dála pak např. v "Shortland Street". V tomto typu televizní produkce se slušně uchytila a neměla o práci nouzi. To jí naštěstí nestačilo, a tak se rozhodla tento žánr opustit a začala intenzivně vystupovat v divadle. Součástí tohoto vystupování byly i pravidelné výlety do zahraničí.

Mezinárodně známou se stala svou rolí Ephiny v seriálu Xena, díky níž na sebe upozornila světové producenty a zajistila si stabilní fanouškovskou základnu. Hned na začátku seriálu se zúčastnila několika konkurzů, ale neuspěla, protože se pro žádnou z rolí nehodila. Až po delší době ji sami tvůrci nabídli roli s tím, že ještě není přesně napsaná a oni jí tedy nemohou ani popsat charakter postavy. Danielle na konkurzu přečetla roli ze starého scénáře a uspěla. Vzhledem k oblíbenosti Ephiny tvůrci Xeny chtěli začít nový spin-off "Amazon High", který by pojednával o původu Amazonek a Danielle zde představila vůdčí Amazonku Samsaru. Studio s Danielle podepsalo smlouvu a natočili úvodní díl. Tím bohužel nový seriál skončil a nikdy se nedočkal další fáze. Část materiálů z úvodního dílu byla použita v Xeně v díle "Lifeblood" z 5. série. Kromě toho se Danielle objevila ve třech dílech seriálu Herkules.

Danielle po smrti Ephiny účinkovala v seriálu Cleopatra 2525, kde ve třech epizodách ztvárnila zápornou postavu jménem Raina, která měla schopnosti telepatie. Odtud si odskočila zpět do 6. série Xeny, kde se Ephiny v díle "Last Of The Centaurs" vrátila v podobě ducha. Díky své pozici, kterou si vybudovala účinkováním ve Xeně, si mohla zahrát v několika nezávislých novozélandských filmech, které se i díky ní dostali k publiku celého světa. Naopak Danielle se při prezentaci těchto filmů dostala až do Cannes, kde byly tyto filmy několikrát prezentovány.

Jedním z těchto filmů byl například film "Topless Women Talk About Their Lives" (Obnažené ženy mluví o svém životě). Protože těsně před natáčením filmu Danielle otěhotněla, bála se, že o roli přijde. Naštěstí jí režisér vyšel vstříc a těhotenství zahrnul do role. Toto drama o skupince žen, natočené v roce 1997, přineslo Danielle novozélandskou cenu pro Nejlepší filmovou a televizní herečku. Dále se objevila ve filmu "Price Of Milk", který vypráví velmi netradičním způsobem dramatický příběh z Nového Zélandu.

V roce 2000 dostala za film "Siam Sunset" cenu Nejlepší herečka na Fantasporto International Film Festivalu. Za film "Together" pak v roce 2006 na Richmond Road Short Film Festivalu dostala cenu za Nejlepší ženský herecký výkon.

danielle cormack ephiny

Za zmínku určitě stojí krátký televizní seriál z produkce Nového Zélandu "Maddigan's Quest". Seriál byl odvysílán na začátku toku 2006 a obdržel 2 televizní ceny na New York Festivals. Svým fantasy pojetím a zajímavými kostýmy zaujal mnoho diváků rozdílných věkových kategorií, nicméně primárně je orientován na děti. Ve třinácti epizodách vypráví o Putovné fantazii – skupině lidí, která se vydala na cestu, aby unikla zlu způsobeném Velkým chaosem. Oproti tomu upírský film "Perfect Creature" z roku 2007 na sebe ve světě nijak zvlášť neupozornil a Danielle v něm měla spíše okrajovou roli. V tomtéž roce ještě stihla roli Dimity Rush v šesti epizodách seriálu "Rude Awakenings".

Během roku 2008 Danielle stihla účinkovat ve třech televizních projektech. Jedním z nich je seriál "City Homicide", ve kterém si zahrála paní Shirley Steadman. Shirley je poměrně kontroverzní postava, přestože se na první pohled jedná o starostlivou sestru. Vyklube se z ní ale bezcitná mrcha, která by za pár dolarů povraždila celé příbuzenstvo. Nástin děje sám o sobě napovídá, že Danielle dostala dostatek prostoru rozehrát své herecké umění.

Druhým projektem roku 2008 je film "A Song Of Good". Tento film vypráví o feťákovi, který v zoufalé snaze získat peníze na drogy spáchá ještě zoufalejší zločin. Druhý den se probudí a konečně mu dojde, co spáchal a jakým životem žije. Rozhodne se, že svůj život od základu změní a začne pomáhat svým blízkým v řešení jejich problémů. Tento nízkorozpočtový film je nominován na 5 filmových cen.

Na konec roku 2008 je připraven seriál "Legend Of The Seeker". Tam se kromě Danielle objeví další tváře známé z Xeny, před kamerou například Jay Laga'aia. Za kamerou bude režírovat Mark Beesley a o produkci se postará Rob Tapert. Danielle bude hrát roli Shoty a objeví se již ve druhém díle.

Kromě herecké kariéry se Danielle také stihla stát matkou a je pravidelnou účastnicí na setkáních herců a fanoušků seriálu Xena. Zde publiku sděluje své zážitky z natáčení a je pověstná tím, že se nebojí rozproudit atmosféru v sále. Přestože v průběhu své kariéry několikrát zvažovala přesídlení do Velké Británie nebo Spojených států, zůstává zatím stále věrná Novému Zélandu.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika