Gina Torres

gina torres
  • Jméno: Gina Torres
  • Narozena: 25. dubna 1969
  • Rodinný stav: vdaná, manžel Laurence Fishburne
  • Rodina: 2 sourozenci
  • Původ: New York, USA
  • Bydliště: New York, USA
  • Výška: 5' 10" (1,78 m)
  • Děti: dcera Delilah (červen 2007)

Gina Torres se narodila roku 1969 ve Flower Fifth Ave Hospital na Manhattanu. Její rodina pocházela z Kuby a právě tento původ zanechal na Gině největší stopu. Stopu v podobě lásky ke zpěvu, tanci a hudbě. Gina s oblibou vzpomíná na své dětství: „Neustále jsem si zpívala, neustále jsem tančila, občas i s tatínkem. U nás hodně hrála muzika muzikantů jako Johnny Pacheco, Celia Cruz, Tito Puente nebo Machito. Moji rodiče byli typičtí krásní latinsko-američtí lidé. Vyrůstali ve 30. letech, době, kdy vypadat upraveně a dívat se lidem do očí bylo zásadní. Bylo to laskavé. A s takovým přístupem jsem byla vychována a šla do života.“

Navštěvovala High School of Music and Art (Střední škola hudby a umění), obor zpěv. Jako první ji významně ovlivnil učitel na bicí, který ji seznámil s jazzem, a tím otevřel zcela nové dveře do jejího života. Když nastal čas přejít na univerzitu, Gina se rozhodla tak neučinit. Přestože se přihlásila na mnoho škol a na všechny se bez potíží dostala, nakonec na žádnou nenastoupila. Sama Gina to vysvětluje takto: „Prostě jsem zjistila, že nikam nepůjdu. Vlastně jsem ani nechtěla. Uvědomila jsem si, že tohle je profese, za kterou musím jen jít a snažit se. Chtěla jsem buď letět, nebo spadnout, ale na své vlastní triko. Ve skutečnosti jsem ani nevěděla, zda-li jsem vůbec dobrá.“

Z počátku Gina pracovala jako telefonistka v Lincolnově divadelní společnosti, později přímo pod ředitelem Gregory Mosherem. Jednoho dne, když obsazovali menší roli v jednom v muzikálu, se ji režisér zeptal, zda-li tančí. Gina odpověděla, že nikoliv, ale že se umí dobře hýbat. Tato odpověď ji zajistila místo v konkurzním řízením do onoho muzikálu. Ačkoliv žádnou roli nakonec nedostala, nadchla svého budoucího agenta, který ji následně poslal na jiný muzikál, kde byla o poznání úspěšnější a kde roli dostala. Od té doby se Gině divadelní role prakticky samy hrnuly. Jedna z jejích prvních rolí byla v tzv. dinner theatre, což je divadlo, kam si lidé nosí jídlo a přitom sledují představení. Její kariéra však měla velmi brzy nabrat na daleko větších obrátkách.

gina torres

Gina byla brzy pozvána na konkurz do seriálu One Life to Live, kde roli okamžitě získala. Byla to sice menší epizodní role, nicméně diváci a štáb si ji natolik oblíbili, že pro ni v dalších několika letech tvořili nové role. Pokaždé hrála jinou osobu a pokaždé s velkým ohlasem. Právě tento úspěch znamenal její další působení v televizi, kdy si zahrála například v seriálu Law and Order nebo Unnatural Pursuits. Dále zazářila v televizním filmu M.A.N.T.I.S., který měl mimořádný úspěch, a proto se vedení rozhodlo udělat z něho seriál. Ten však bohužel nedokázal zopakovat velký úspěch, a tak byl po jedné sérii zrušen. Mezi natáčením televizních filmů (Bed of Roses, Substance of Fire, The Underworld) a seriálů se Gina i nadále velmi úspěšně vyskytovala v mnoha divadelních představeních, a to především na Broadwayi. Přesto však její hvězda v širším publiku jasně nezářila. To se ale mělo brzy změnit.

Tvůrci seriálu M.A.N.T.I.S. si na krásnou a šarmantní Ginu vzpomněli, když hledali herečku pro roli divoké Nebuly v legendárním seriálu Hercules: The Legendary Journeys. Právě díky této roli se její kariéra naplno rozjela, a tak si zahrála i v seriálu Xena: Warrior Princess. Krátce na to ztvárnila Hel v seriálu Cleopatra 2525 a svět seriálů se jí zcela otevřel.

Po Herkulovi, Xeně a Cleopatře se ji lukrativní role samy hrnuly. Účinkovala například v seriálech Alias, The Agency, Angel, nebo filmech jako Any Day Now, I Think I Love My Wife, Matrix Reloaded a Matrix Revolution, a v mnoho dalších. Právě ve zmíněném filmu Matrix potkala svou osudovou lásku, herce jménem Laurence Fishburne, kterého si 20. září 2002 vzala a se kterým má dceru Delilah, narozenou v červnu 2007. Gina se nadále aktivně věnuje herectví a čas si najde i na cony Xeny a Herkula. Na jednom takovém se dokonce svěřila, že byla tajně zamilovaná do svého hereckého kolegy Bruce Campbella (Autolycus) a že nejraději vzpomíná na dalšího kolegu Kevina Smithe (Áres).

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika