Kevin Smith

kevin smith
  • Jméno: Kevin Tod Smith
  • Narozen: 16. března 1963
  • Zemřel: 15. února 2002
  • Rodina: sestra
  • Původ: Auckland, Nový Zéland
  • Výška: 6' 3" (1,91 m)
  • Děti: Oscar Smith (1991), Tyrone Smith (1993), Willard Smith (6. října 1997)

Kevin Tod Smith se narodil 16. března 1963. Byl to novozélandský herec, nejvíce známý svojí rolí boha války Área v televizních seriálech Hercules: The Legendary Journeys, Xena: Warrior Princess a Young Hercules. Kevin zemřel 15. února 2002 během natáčení filmu v Číně.

Kevin "Smithy" Smith měl matku z ostrova Tonga (jediné soustroví v Pacifiku, které nebylo formálně zkolonizováno) a jeho otec pocházel z Nového Zélandu. Smithovi se přestěhovali na jižní ostrov Zélandu, do města Timaru – to bylo Kevinovi jedenáct let. Tady Kevin studoval střední školu Timaru Boys' High School od roku 1976 do 1979. Bavilo ho divadlo, a tak se roku 1979 dostal do divadelního souboru. Kromě toho také zvládal hrát v několika rock'n'rollových skupinách během svého studia. Miloval kreslení a rugby, a chtěl se stát členem novozélandského rugby týmu pod názvem All Blacks – což se mu povedlo.

V 17-ti letech se Kevin Smith přestěhoval do města Christchurch, kde vystřídal několik zaměstnání, a začal studovat Canterbury University ve věku 20-ti let. V roce 1986 si vzal svoji středoškolskou lásku Suzanne, se kterou měl tři syny jmény Oscar, Tyrone a Willard.

Kevin se dostal k herectví vlastně náhodou: utrpěl otřes mozku během rugbyového zápasu na vysoké škole v roce 1987, a tak nemohl tři týdny hrát. Jeho manželka viděla v televizi reklamu na casting na muzikál inspirovaný Elvisem Presleyem a zapsala Kevina na konkurs. Dostal roli "náhradníka Elvise" a ačkoliv trval muzikál jen šest týdnů, nastartoval tak jeho kariéru. Později téhož roku se Kevin dostal do divadla Christchurch's Court Theatre a zde účinkoval po další tři roky ve velkém množství rolí – např. jako Don Pedro v Shakespearově Much Ado About Nothing. V roce 1989 dostal roli "zlobivého hocha" Demiana Vermeera v soap opeře Gloss a přestěhoval se tak do hlavní města Nového Zélandu – Aucklandu. V roce 1993 si Kevin Smith zahrál muže jménem Lawrence Hayes ve filmu Desperate Remedies. Poté se objevil jako Paul Cosic v televizním dramatickém seriálu Marlin Bay. Za tuto roli obdržel roku 1995 cenu New Zealand Film and Television Award pro Nejlepšího vedlejšího herce.

V roce 1995 dostal roli v seriálu Hercules: The Legendary Journeys – objevil se zde jako Herkulův nevlastní bratr Iphicles. Jelikož se však ukázalo, že je Kevin výborný herec a fanoušky velice oslovil, objevil se ve své životní roli jako bůh války Áres. Tato postava byla nejen v Herkulovi, ale pravidelně se vyskytovala ve Xeně a spin-off seriálu Mladý Herkules. Během trvání celého seriálu si Kevin Smith získal zástupy fanoušků.

Zatímco hrál v Xeně i Herkulovi, větší role se mu dostalo i u filmu. Ztvárnil detektiva Johna Lawlesse ve třech televizních filmech: Lawless (1999), Lawless 2: Dead Evidence (2000) a Lawless 3: Beyond Justice (2001). Během své herecké kariéry se však Kevin stále věnoval divadlu a účinkoval v několika rockových kapelách, např. v The Wide Lapels, se kterou hráli ty nejhorší písničky ze 70. let.

kevin smith

6. února 2002, když čekal na odvoz do hotelu po skončení natáčení filmu Warriors of Virtue 2, se Kevin rozhodl projít si filmové studio v Central China Television. Vyšplhal na rekvizitu věže, která byla na place připravená pro jiný film. Ztratil však rovnováhu a spadl z výšky třetího patra – utrpěl tak mnohočetná zranění hlavy. Byl poslán do místní nemocnice, poté převezen do Pekingu. Upadl však do kómatu a při životě ho udržovaly jen přístroje. Bohužel po deseti dnech jeho boj skončil, a tak 15. února 2002 zemřel, aniž by nabyl vědomí. Nedočkal se ani role, která ho měla nasměrovat na cestu světoznámého herce – před smrtí podepsal kontrakt na ztvárnění role po boku Bruce Willise ve filmu Tears Of The Sun.

Kevin Smith byl ojedinělý člověk, který nejenže uměl skvěle hrát, ale byl především dobrý člověk – oddaný své rodině a velice vstřícný vůči svým fanouškům. Chybí proto všem. Lucy Lawless svými slovy krásně Kevina popsala: "Chci za všechny lidi, které znám, ale i za fanoušky našeho seriálu, říct Kevinovým rodičům, že vychovali skvělého syna. Jeho ženě moc poděkovat, že nám ho půjčovala, a jeho dětem sdělit, že pro vašeho úžasného tátu jste znamenaly všechno."

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika