Kevin Sorbo

kevin sorbo
  • Jméno: Kevin David Sorbo
  • Narozen: 24. září 1958
  • Rodinný stav: ženatý, manželka Sam Jenkins (od 5. ledna 1998)
  • Rodina: tři bratři a sestra
  • Původ: Mound, stát Minnesota, USA
  • Bydliště: Los Angeles, USA
  • Výška: 6' 3" (1,91 m)
  • Děti: Braedon Cooper Sorbo (22. srpna 2001), Shane Haaken Sorbo (31. března 2004), Octavia Flynn Sorbo (16. října 2005)

Na střední škole byl "Sorbs", jak mu spolužáci přezdívali, jednička ve fotbale i baseballu, a na vysoké hrál dokonce hokej. Na Moorhead State University, jak se jeho vysoká škola tehdy jmenovala, Kevin studoval marketing. Přesto ho však od dětství přitahovalo divadlo, a tak začal účinkovat v několika divadelních představeních. V 70. letech vysokou školu opustil, aby se přidal ke skupině divadelních herců v Dallasu. Poté se zamiloval do modelky a vlastně díky této náhodě se i on stal modelem – jako model cestoval tři roky po celém světě a objevil se ve více než 150-ti reklamách. Objevil se mimojiné v reklamě na Budweiser, BMW, Diet Coke nebo Lexus, ale jeho bezpochyby nejznámější reklama je na whisky Jim Beam (která šla dokonce i v ČR). Na konci roku 1986 se Kevin usadil v Los Angeles. Začal dostávat malé televizní role, např. v seriálech "Murder She Wrote" a "The Commish". Prohrál casting na roli Supermana v seriálu Lois and Clark: "The New Adventures Of Superman" z roku 1993. Roli nakonec dostal Dean Cain, Kevin skončil hned za ním. Byl rovněž jedním z kandidátů na roli Foxe Mulder v seriálu "The X-Files". Toto všechno stihl předtím, než se finálně usadil ve své přelomové roli v seriálu "Hercules: The Legendary Journeys", na kterou vyhrál casting v roce 1993.

Se svojí výškou, muskulaturou a především osobitostí byl prakticky předurčený stát se hlavní hvězdou seriálu "Hercules: The Legendary Journeys". Kevin se velice rychle stal známým v mnoha zemích světa a naučil se řemeslu filmového umění natolik, že režíroval a stal se spoluscénáristou několika epizod. Kromě toho se naučil mnohá bojová umění, aby mohl dělat většinu kaskadérských kousků úplně sám. V roce 1998 se Kevin oženil se svojí přítelkyní, herečkou Sam Jenkins, se kterou se seznámil během natáčení Herkula. Sam v seriálu hrála Herkulovu manželku Serenu, měnící se ve zlatou laň, a právě díky této roli se spolu sblížili.

V reálném životě má Kevin velké srdce jako jeho seriálový Herkules – stal se předsedou a zároveň mluvčím organizace "A World Fit For Kids". Kevin totiž většinu svého volného času věnuje právě charitě. Školící program se zaměřuje na městské děti a snaží se, aby ve svém životě pozitivně přijaly role školy i sportu a staly se tak rádci či trenéry pro mladší děti.

Na podzim roku 1997 Kevin podstoupil neodkladný lékařský zákrok, jelikož se u něj objevilo aneurysma v levém rameni, a komplikace s následnou léčbou ho donutily odvolat svoji plánovanou roli ve filmu "Black Dog". Především tento úraz způsobil komplikace během 4. série Herkula, kdy nepřítomnost jeho postavy musely vyplňovat vedlejší charaktery.

kevin sorbo

Po úspěšném zakončení seriálu Herkules se Kevin uchytil ve své nové roli, kde ztvárnil kapitána Dylana Hunta ve sci-fi seriálu Andromeda. Pro tuto roli shodil témět 10 kilogramů svalů, protože už nemusel cvičit dvě hodiny každý den v posilovně. Seriál byl velmi úspěšný a dočkal se pěti sérií. Krachující společnost Tribune Entertainment chtěla seriál stopnout již po 4. řadě z důvodu nedostatku financí, ale Kevin spolu s ostatními herci a štábem chtěli Andromedu zachránit. Seškrtali svoje honoráře a seriál zakončili 5. sérií – tak, jak plánovali.

Po Andromedě následovalo mnoho hostujících rolí v seriálech – např. "Two And A Half Men", "The O.C.", "Psych" nebo "The Middleman". Ohledně své filmové kariéry Kevin ovšem nezahálel – hlavní roli ztvárnil ve dvou dílech filmu "Walking Tall", v hororu "Something Beneath", ve westernech "Avenging Angel" a "Prairie Fever" nebo v šílené parodii "Meet The Spartans".

Kevin nyní žije v Los Angeles se svojí ženou Sam, dvěma syny Braedonem a Shanem a dcerou Octavií. Po mnoho let Kevinovu rodinu doplňoval pejsek Gizmoe, který bohužel v roce 2007 zemřel. Sorbovi si o několik měsíců později pořídili nového pejska jménem Mulligan. Pokud byste Kevina někdy chtěli vidět naživo, není to tak velký problém – nebrání se totiž účasti ani na těch nejrozmanitějších konvencích. Ať už se jedná o konvence (zkráceně "cony") v USA, nebo i v Evropě – Kevin rád přijede za svými fanoušky a setkání s ním stojí pokaždé za to.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika