Odkazy

ČESKÉ STRÁNKY:

www.xena.sff.cz

Web, na kterém se právě nacházíte. Snaha udržet Xenu v povědomí českých i slovenských fanoušků nás motivovala k tomu, abychom vytvořili web, kde se dočteme mnohé zajímavosti ze seriálu a kde složíme poctu princezně bojovnici.

www.xff.wz.cz

Skupina českých fanoušků, mezi které patří i tvůrci tohoto webu. Od roku 2003 jsme natočili dva fanouškovské filmy na téma seriálu Xena a dva věnované seriálu Herkules. Filmy, které se prostředím, scénářem, kostýmy i speciálními efekty snaží podobat epizodám Xeny/Herkula, jsou samozřejmě také řádně ujeté parodie, které se snaží svým vznikem poděkovat tvůrcům Xeny/Herkula i jejich fanouškům.

www.joxer.molir.cz

Stránky skupiny, která v letech 2001-2005 organizovala pravidelné české XenaCony a kde její členové ztvárnili divadelní představení na téma seriálů Xena a Herkules.

www.rocweb.wz.cz

Bohužel již neaktualizovaný web, který však skrývá mnohé poklady pro fanoušky Renee O'Connor. Přeložené rozhovory, články i reportáže – co víc si přát?

www.athena.wz.cz

Kubullův web o charismatické herečce Paris Jefferson a její postavě Athény, bohyně moudrosti. Aktualizace na této stránce již nenajdete, ale téměř všechny dostupné informace o Paris jsou zde přehledně shrnuty.

www.remort.wz.cz

Sice další neaktualizovaný web, ale najdete na něm mnoho pěkně ucelených informací o krásné Hudson Leick a její postavě Callisto. Nechybí zde ani ojedinělé recenze epizod, u kterých vám spadne čelist údivem i úžasem najednou.

www.joxer.wz.cz

Základní poznatky o Joxerovi i jeho představiteli, kterým není nikdo jiný než Ted Raimi. Na této v současnosti neaktualizované stránce můžete především ocenit návody na výrobu maket zbraní, které nosí hrdinové ze seriálu Xena.

ZAHRANIČNÍ STRÁNKY:

www.ausxip.com

Základ pro všechny fanoušky Xeny. Již po mnoho let se na této stránce objevují pravidelné aktualizace, informace ze světa Xeny i novinky o hercích a tvůrcích.

www.whoosh.org

Informacemi nabitý web, zkoumající jednotlivé epizody Xeny ze všech stran. Je to zdroj mnoha informací, a i když už aktualizován není, najdete zde nespočet rozhovorů s tvůrci Xeny i rozbory epizod a nastínění jejich pozadí natáčení.

www.mikes-images.com

Mike Quick již mnoho let vytváří nádherná pozadí na plochu, a tak se jeho stránka stala oblíbeným místem mnoha fanoušků. Každou neděli navíc Mike přináší exkluzivní scan či fotografii ze seriálu Xena ve velkém rozlišení.

www.miroirdarc.com

Velice praktická stránka, na které najdete tisíce screenshotů z jednotlivých epizod Xeny, ale také z Herkula. Mnohé z vás určitě potěší desítky zajímavých pozadí na vaši plochu nebo scany fotografií našich oblíbených postav.

www.warriorprincess.com

Web fanynky Michelle, který se v sítích internetu vyskytuje již od roku 1996! I když stránka již není aktualizovaná, lze na ní najít rozsáhlou galerii fotek ze seriálu Xena a plno různých maličkostí.

www.juicy-flawless.org

Tak přesně zde na vás čeká snad jakýkoliv obrázek s Lucy Lawless. Screenshoty z epizod, fotografie z akcí i koncertů – zkrátka snímky ze všech zajímavých počinů, na kterých Lucy kdy pracovala.

www.asheras-archive.com

Na tomto webu naleznete rozsáhlé lechtivé/erotické povídky téměř všech párů, které vás v seriálu Xena/Herkules zaujaly. Nudí vás vztah Xeny a Gabriely? Proč ně – přečtěte si příběh o vztahu Herkula a Autolyka! Mimoto i na této stránce najdete velice kvalitní galerii obrázků ze seriálu.

www.shipperseasons.com

Pokud jste se nesmířili s tím, jak seriál Xena dopadl, zde si můžete přečíst příběhy fanoušků. Fanfiction, jak se tento žánr nazývá, je zaměřen na vztah Xeny a boha války Área.

www.officialxwpvs.com

I zde máte možnost dočíst se nová dobrodružství o Xeně i Gabriele, a to z klávesnice fanoušků. Příběhy nejsou speciálně zaměřeny na žádný vztah postav.

www.svs.ausxip.com

Jestliže jste fanoušci vztahu Xeny i její přítelkyně Gabriely, rozhodně nevynechejte tuto stránku, kde se autoři zaměřili na dějovou linii právě okolo obou hlavních hrdinek.

www.merwolf.com

Stránka scénáristky Missy Good. Missy tvoří rozsáhlé příběhy o Xeně a Gabriele a na jejich základě byla oslovena tvůrci Xeny, aby pro ně napsala scénáře k několika epizodám. Výsledky můžete vidět sami – epizody 6x01 Coming Home a 6x05 Legacy.

STRÁNKY HERCŮ:

www.lucylawlessfanclub.com

Oficiální web Lucy Lawless, který spravuje její kamarádka Sharon Delaney. Informací je zde minimum, ale díky Sharon si tu můžete číst vzkazy od samotné Lucy a zapojit se do jejích projektů, kterými aktuálně žije.

www.reneeoconnor.net

Oproti webu Lucy si Renee web upravuje k obrazu svému. Aktuálně zde můžete vidět vzkazy od Renee, zaregistrovat se do diskuzního fóra nebo se za poplatek zaregistrovat do ROC fan komunity, kde si pro vás Renee nachystala exkluzivní fotky, videa i rozhovory.

www.kevinsorbo.net

Oficiální web představitele Herkula Kevin Sorba, objevují se zde aktuální informace o jeho projektech, vystoupeních i golfových turnajích.

www.sorbomedia.com

Web, který rozjel sám Kevin Sorbo – zatím zde lze vidět několik zajímavých videí a v budoucnu by se stránka měla rozrůstat a videí, které pořídil Kevin, bude přibývat.

www.michaelhurstnow.com

Fanouškovský web hereckého mistra Michael Hursta, který má na mušce jeho aktuální projekty – ať už jsou to divadelní hry, seriály nebo filmy. Pravidelně aktualizován s mnoha zajímavými informacemi, navíc web sleduje kariéru i Michaelovy manželky Jennifer Ward-Lealand.

OSTATNÍ:

www.firexena.com

Mysleli jste si, že po České republice žádná Xena neběhá? Chyba lávky! Nejenže běhá, ale také plive oheň a bojuje s pravými švédskými meči! Nenechte si ujít její show, která se koná několikrát do roka v různých lokalitách České republiky.

www.xena-live.com

Web naší kamarádky, rakouské Xeny. Daniela, které nikdo neřekne jinak než Xena, pravidelně v Rakousku pořádá svoji fantasy show na počest Xeny. Chcete-li shlédnout akci plnou zajímavých kostýmů, bojů na meče, jízdy na koních – a především humoru – určitě její show navštivte!

www.festivalfantazie.cz

Každý rok se objevujeme v rámci tohoto festivalu se svojí linií jménem ViragoFest. A každý rok zde pro vás promítáme epizody, prezentujeme přednášky, připravujeme kvízy a tématický večer – to vše k seriálům Xena i Herkules!

www.creationent.com

Společnost Creation Entertainment již desítky let organizuje setkání fanoušků seriálů s jejich herci a tvůrci. I seriál Xena má v této firmě více než desetiletou tradici. Každoročně se v Kalifornii koná setkání, kde se můžete setkat s vašimi oblíbenými herci. A navíc, tato firma má jako jediná smlouvu na prodej suvenýrů s Xenou, proto neváhejte a objednávejte si trička, fotografie i kalendáře!

www.northvideo.cz

Společnost, která se nezalekla a vydala v České republice dvě série Xeny na DVD. Společným úsilím však po krátké pauze pokračuje dalším vydáváním zbytku seriálu, a to za asistence našeho webu xena.sff.cz!

www.primacool.cz

Televizní stanice, která po šesti letech od posledního vysílání začala znovu Xenu vysílat od první epizody 1. série.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika