INTERVIEW S R. J. STEWARTEM

epizoda 2x14 A Necessary Evil, dotazy pokládá Sharon Delaney

Sharon Delaney: Tato epizoda je poslední z trilogie dílů, které pokryly období Lucyina úrazu. (Lucy Lawless se zranila 8. října 1996 během natáčení scénky pro pořad The Tonight Show with Jay Leno. Spadla z koně a zlomila si pánev. - pozn. překl.)
R. J. Stewart: Když jsme se vrátili po letních prázdninách na plac, měli jsme připraveno asi šest scénářů. Ta nehoda se stala těsně před koncem těchto prázdnin. "A Necessary Evil" byl jeden z již napsaných scénářů. My jsme si s Lucy určili datum, kdy se má vrátit. V rozpracované verzi této epizody, kterou napsal Paul Robert Coyle, jsme chtěli představit nového boha. Callisto se měla s tímto bohem spojit, ale neměla to být Velasca. Ale museli jsme přijít s nouzovým scénářem, ve kterém by nefigurovala Xena. Tím se stala epizoda "The Quest", kde Xenina duše vstoupila do těla krále zlodějů Autolyca. Vymysleli jsme pro tento scénář Velascu a ona se pak perfektně hodila do "A Necessary Evil". Nápad mít Callisto, která se spojí s Xenou, následně ji zradí a bude proti ní bojovat s jiným bohem, jsme měli načrtnutý už před onou nehodou.

r. j. stewart a necessary evil

SD: Jak brzy jste věděli, kdy bude Lucy znovu plně schopná se zapojit do natáčení? Když se na "A Necessary Evil" podívám, Lucy tam poměrně často bojuje.
RJ: Slyšel jsem od producentů Erica Gruendemanna a Roba Taperta, že může dělat pár věcí, ale nebylo jich mnoho. Když Lucy v listopadu opět nastoupila, párkrát to přehnala a její doktor šílel, začala mít bolesti. Uvědomili jsme si, že pokud bude Lucy do Vánoc natáčet klidné scény bez dalších zranění, tak po dlouhých vánočních prázdninách na tom bude o mnoho lépe. První epizoda natáčená po Vánocích byla "A Day In The Life", ve které nebylo tolik akce. Lucy tedy prokázala velkou odvahu.

SD: Co se týče hry na pravdu, kterou Callisto hrála s Gabrielou u táboráku - snažila se Gabriela opravdu Callisto pochopit?
RJ: Myslím si, že si Callisto s Gabrielou hrála. Pochybuji, že se Gabriela snažila něco v Callisto najít. Gabriela si nemyslela o Callisto nic dobrého od Perdicovy smrti. A Gabriela ji i do jisté míry provokovala, protože ví o láskyplném/nenávistném vztahu, který Callisto ke Xeně má. V tom výstředním slova smyslu by Callisto s Xenou měla ráda nějaký vztah.

SD: Chtěla Callisto Xeně ukrást Gabrielu?
RJ: To ne! Jediný zájem, který Callisto o Gabrielu měla, bylo zabít ji, aby tak Xena mohla trpět. Gabriela otravuje Callisto ze dvou důvodů. Zaprvé je Gabriela Xenina přítelkyně a zadruhé Callisto žárlí, že Gabriela s Xenou tráví čas.

SD: Xena použila Gabrielu jako návnadu na Velascu. Jak si mohla být tak jistá?
RJ: Je to už dlouho, co byla Gabriela ta křehká, nezkušená mladá dívka, když ji Xena poprvé potkala. Je z ní teď mnohem větší dobrodruh a bojovnice.

SD: Takže jsi měl dva bohy a musel jsi je odstranit. To není snadné udělat s nesmrtelnými.
RJ: To je vždy složité. A nemyslím si, že to kdy uděláme ke všeobecné spokojenosti, protože je to takový menší podvod. Řekneš, že jsou nesmrtelní a pak je na konci zabiješ. Tak jsme je v této epizodě museli uvěznit v lávě. Proč neutečou, když jsou bohové?! Tohle asi neobhájím.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika