Reneé O'Connor

renee o'connor
  • Jméno: Evelyn Reneé O'Connor
  • Narozena: 15. února 1971
  • Rodinný stav: rozvedená, současný přítel Jed Sura
  • Rodina: starší bratr Chris
  • Původ: Katy, předměstí v Houstonu, stát Texas, USA
  • Bydliště: Los Angeles, USA
  • Výška: 5' 4" (1,63 m)
  • Děti: Miles William Muir (22. září 2001), Iris Sura O'Connor (19. března 2006)

Reneé O'Connor se narodila 15. února 1971 jako dcera Waltera a Sandry O'Connor. Její matka a otec společně vlastní slavnou restauraci zvanou Threadgill's v Austinu v Texasu. Její starší bratr Chris je manažer supermarketu, její biologický otec Walter je finanční poradce. Reneé je rozvedená a v současné době žije s přítelem Jedem Surou, se kterým se seznámila při natáčení filmu Diamonds and Guns. První dítě Miles William se jí narodilo během prvního manželství, druhé dítě Iris Sura pak s Jedem.

Již v osmi letech ztvárnila první roli housenky v Theater on Wheel. Od té doby si herectví zamilovala. Ve dvanácti letech začala studovat herectví v Houston's Alley Theatre, odkud později postoupila na The High School for the Performing and Visual Arts v Houstonu. Proto, aby mohla odmaturovat s kamarády, se později přesunula zpět na Taylor High School.

renee o'connor

Opravdovou hereckou práci začala v šestnácti letech, když natočila reklamu pro McDonald's a pro Exxon. Následně pracovala na natáčení řady dalších reklam, uplatnila se ale i v jiných zaměstnáních, jako například tlusté prasátko v Astroworldu a instruktorka aerobiku v Los Angeles. V roce 1989 dostala pravidelnou roli v seriálu Teen Angel v rámci New Mickey Mouse Club. Rovněž v roce 1989 dostala Reneé roli ve filmu A Place for Sarah. Reneé poté ztvárnila ohroženou studentku ze speciálu NBC The Flood, dceru Cheryl Ladd ve filmu na motivy Danielle Steel Changes, ženu unesenou indiány ve filmu ABC Follow the River, Julii Wilkes v Disneyho The Adventures of Huck Finn či dceru zavražděného páru v epizodě NYPD Blue.

Reneé na sebe posléze upozornila producenta Xeny Roberta G. Taperta a Sama Raimiho svým sympatickým výkonem na konkurzu, který jí vyhrál roli mladé Deianeiry ve filmu "Hercules and the Lost Kingdom". Natolik se jim v této roli zalíbila, že jí nabídli jednu z hlavních rolí ve filmu "Darkman II: The Return of Durant". Později pak Reneé obsadili do role Gabriely, přítelkyně Xeny. Během natáčení Xeny Reneé bydlela v Aucklandu na Novém Zélandu, kde doteď vlastní dům.

Byla zvolena jako třetí nejzajímavější osoba v roce 1996, druhá v roce 1997 a jako jedna z nejkrásnějších lidí v roce 1997 na serveru People Online. Od května 2002 hrála Lady Macbeth v divadelní skupině Shakespeare by the Sea. Hra byla reprízovaná pět týdnů a začala v Point Fermin Park v San Pedru, odkud se vydala po jednotlivých plážích Los Angeles.

Dne 31. května 2003 se Reneé zúčastnila Firefighters Burn Relay ve prospěch Alisa Ann Ruch Burn Foundation. Tato událost se konala v Burbanku v Kalifornii, Reneé se zde přidala k přehlídce požárních vozidel. Ta absolvovala cestu po okolí s mnoha zastávkami, kde měli lidé možnost věnovat finanční dary. Této akce se opět zúčastnila v roce 2005, kdy myla auta, za což lidé věnovali příspěvky – vybralo se celkem 2000 dolarů. Akci podporuje dodnes a této příležitosti s oblibou využívají fanoušci jako možnosti setkání s Reneé.

V roce 2004 dostala hlavní roli v krátkém filmu Erica Escobara One Weekend A Month. Ve filmu hraje ženu, která je členkou národní gardy a svobodnou matkou. Setkáváme se s ní ve chvíli, kdy se dozví, že bude nasazena do Iráku. Postupně sledujeme její snahu po telefonu vyřešit umístění dětí a odkrýváme vztahy jejích rodičů a přátel. Dále Reneé spolu s Brucem Campbellem účinkovala v roce 2005 ve filmu Alien Apocalypse natočeném pro Sci-Fi Channel. Tento nízkorozpočtový film byl natáčen v Bulharsku s částí bulharských herců a členů štábu. Film sleduje příběh astronautů, kteří se vrátili na zem ovládanou mimozemskými vetřelci. Film je natočen s velmi nízkým rozpočtem a tomu odpovídá i kvalita počítačových efektů, na druhou stranu to poskytlo dostatek prostoru jednotlivým hercům. V roce 2006 byla na serveru Lesbia Nation zvolena jako nejmilovanější osoba roku.

renee o'connor

Reneé v roce 2007 ztvárnila hlavní roli ve filmu Diamonds and Guns. Tento film sama také produkovala. Jedná se o první film produkovaný její produkční společností ROC Pictures. Hudbu pro film napsal Joseph LoDuca, který napsal hudbu i pro seriálovou Xenu. Film je komedie o dvou kamarádkách, které jedou do Las Vegas najít pravou lásku. Celý film byl natáčen digitálně na mini DV. Protože byl rozpočet filmu velmi omezený, štáb natáčel většinu scén za běžného provozu, např. v hotelu, v casinu apod. Reneé na postprodukci tohoto filmu vydělala prodejem podepsaných fotek a vlastnoručních kreseb přes eBay. Film byl v roce 2007 prodáván přes ROC Productions (rovněž společnost patřící Reneé), v roce 2008 vyšel v klasické distribuci. Dále Reneé hrála v roce 2007 jednu z hlavních rolí ve filmu Ghost Town režírovaném Deanem Teasterem – hraje zde roli Little Jacka. Ten samý rok natočila film Boogeyman 2 pro Ghost House Pictures s producentem Robem Tapertem. V tomto filmu hraje roli Dr. Ramenové, psychiatričky, jejíž matka má schizofrenii. Její pacienti mají fóbii, která se spojuje se strachem z boogeymana.

Každý rok se Reneé pravidelně objevuje na oficiálních Xena konvencích pod hlavičkou Creation Entertainment. Tyto akce se většinou konají v Burbanku, ale možnost vidět Reneé naživo měli i fanoušci na Floridě, v New Yorku a Londýně. Nejenže zde můžete Reneé vidět na vlastní oči, ale většinou je i možnost nechat se s ní vyfotit profesionálním fotografem – samozřejmě za příslušnou peněžní částku.

Vítáme vás na jediném, pravidelně aktualizovaném webu, věnovaném seriálu Xena: princezna bojovnice.

Vyhledávání
facebook
banner facebook
Anketa
kalendar

8. 10. 2011 - Hudson Leick vystoupí poprvé v Praze! Více na www.meethudson.cz

kalendar

9. 10. 2011 - Hudson Leick vede v Praze jóga workshop. Více na www.meethudson.cz

Anketa
Statistika